Statybiniai blokeliai – ką apie juos turėtų žinoti kiekvienas?

Statybiniai blokeliai – štai kas nulemia kiekvieno statinio ilgaamžiškumą. Niekam ne paslaptis, jog pastato patvarumui reikšmingą įtaką daro mūro kokybė. Statybinės medžiagos sienų mūrijimo procese išties vaidina lemiamą vaidmenį. Juk tai – bene pats rimčiausias ir atsakingiausias statybų etapas.

skadre1-2

Statybų procesai ir statybinės medžiagos neišvengiamai kinta, atsižvelgiant į naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus. Ilgą laiką karaliavusias priemones baigia išstumti kitos, modernesnės statybinės medžiagos. Štai, statybose be galo mėgtas tradicines plytas po truputį ima pakeisti statybiniai blokeliai – pastarieji yra lengvesni, greičiau ir paprasčiau pritaikomi statybų procese. Statybinės medžiagos nuolat tobulėja, todėl sparčiai kinta ir jų rinka – ji nuolat papildoma naujų gaminių asortimentu. Tačiau šis spartus kitimas neretai klaidina vartotojus bei apsunkina reikalingiausių priemonių pirkimą.

Statybinės medžiagos, teisingas jų pasirinkimas ir patogus įsigijimas gali tapti rimtu galvos skausmu net ir patyrusiems statybų profesionalams. Vis dėlto, rinkoje yra keletas pirmaujančių statybinių blokelių rūšių:

  • Akyto betono ar dujų silikato statybiniai blokeliai;
  • Keramzitiniai ar keramzitbetonio statybiniai blokeliai;
  • Keraminiai ar keramikiniai statybiniai blokeliai;
  • Silikatiniai statybiniai blokeliai;
  •  Betoniniai statybiniai blokeliai.
 

Statybinės medžiagos, siūlomos šiuolaikinėje rinkoje, turi atitikti ne tik pirkėjo poreikius ar finansines galimybes, bet ir gausybę reikalavimų. Statybiniai blokeliai, kaip ir visos kitos statybinės medžiagos, privalo būti sertifikuojami pagal Europos Sąjungoje ir Lietuvoje priimtus standartus. Visgi, tikrai ne visi gaminiai, patenkantys į Lietuvos rinką, turi reikiamus sertifikatus. Statybinės medžiagos, kurias ketina įsigyti vartotojas, visuomet turėtų būti atidžiai patikrintos.

Pirkėjas privalo kruopščiai išnagrinėti visą apie jas pateikiamą informaciją. Tokios paprastos priemonės gali apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškos produkcijos įsigijimo. Beje, pravartu atsiminti, jog kai kurios ES šalys gaminiams nustato papildomus reikalavimus, tad reikėtų pasidomėti ir jais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *