Dažai mūsų aplinkos vaivorykštė

Ar kada susimąstėte, jog statybinės medžiagos gali nulemti ne tik pastato patvarumą, ilgaamžiškumą ar panašias kokybines savybes, bet ir patrauklumą ar netgi jo viduje esančių žmonių nuotaiką bei savijautą? Dažomosios statybinės medžiagos yra bene vienas paprasčiausių bei mažiausiai finansinių išlaidų reikalaujančių būdų suteikti pastato interjerui ar eksterjerui estetišką išvaizdą.

skaidre3

Dažomosios statybinės medžiagos skiriamos į dvi pagrindines kategorijas: vandeninius latekso ir aliejinius dažus. Latekso dažų skystoji dalis – daugiausiai vanduo, o aliejinių – žibalo ar naftos distiliacijos produktai bei panašūs organiniai tirpikliai. Kokybiški aliejiniai dažai nepriekaištingai sukimba su dažomu paviršiumi, tačiau laikui bėgant gali oksiduotis, t. y. atšokti išorėje ir gelsti bei lūžinėti viduje. Šiems dažams neigiamą poveikį gali padaryti ir kitos statybinės medžiagos, panaudotos pastato apdailoje.

O štai aliejinių dažų negalima iš karto tepti ant neseniai pastatytų mūrų bei reikia stengtis, jog jų nesugadintų kitos dar išdžiūti bei sutvirtėti nespėjusios statybinės medžiagos. Aliejinius dažus, lyginant su lateksiniais, sunkiau užtepti ir valyti, jie džiūsta ištisą parą ar net ilgiau, tad tepti antrą dažų sluoksnį galima tik po kurio laiko. Beje, šios statybinės medžiagos skleidžia labai intensyvų kvapą, todėl išdažytomis patalpomis kurį laiką negalima naudotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *