Kaip tinkamai išsirinkti dažų spalvą?

Sienų ar lubų spalvų pasirinkimas gali būti ilgas ir keliantis iššūkius procesas, o tai netgi neapima dažymo dalies. Daugybė spalvų, jų pasirinkimas, suderinamumas…
Pateikiame Jums 10 naudingų patarimų, kaip tinkamai išsirinkti dažų spalvą ir palengvinti šį procesą.

Spalvas derinkite prie jau esamų akcentų

1

Jeigu turite mėgstamą nuotrauką, paveikslą, vazą ar dekoratyvių pagalvėlių rinkinį, rinkitės spalvą, kuri jau yra ant bent vieno iš Jūsų mėgstamų detalių, baldų ar pan. Jūs netgi galite interjero detales atsinešti į dažų parduotuvę, kurioje lengviau galėsite priderinti sienų spalvas prie detalių. Toks detalių derinimas sujungs kambarį į visumą ir leis pasiekti harmoningą vaizdą.

 

Atsižvelkite į tendencijas

2

Yra ne vienas būdas sekti ar sužinoti kas tuo metu madinga – tai namų interjero žurnalai, įvairūs internetiniai puslapiai. Galbūt būtent vartydami žurnalus ar naršydami internete surasite, tai ko norite.

 

Derinkite spalvas

3

Spalvos, kurias renkatės skirtingiems kambariams, turi derėti tarpusavyje. Tai ypatingai svarbu šalia vienas kito esantiems kambariams ar pereinamoms patalpoms, koridoriams.

 

Išbandykite spalvą

4

Kadangi spalva yra veikiama tokių faktorių, kaip apšvietimas, sienos tekstūra, kitos spalvos figuruojančios kambaryje, dažų spalva dažnai namuose gali atrodyti visai kitaip nei pardavimo vietoje. Todėl paprašykite pardavėjo sutonuoti mažą kiekį dažų, kuriuos galėtumėte išbandyti savo namuose.

 

Atsižvelkite į rekomenduojamus spalvų derinius

5

Dažnas dažų gamintojas dirba su dizaineriais ar menininkais, kurdami spalvų kolekcijas kiekvienam namų kambariui. Jie parenka tam tikras spalvų kombinacijas, kurios puikiai dera tarpusavyje, taip palengvindami darbą naujakuriams.

 

Įvertinkite apšvietimą

6

Skirtingos lemputės sukuria skirtingus šviesos ir tuo pačiu dažų atspalvius. Tas pats galioja ir skirtingam paros metui, jei kambaryje yra langai. Naudojant kaitinamasias lemputes spalvos vizualiai atrodo šiltesnės, tuo tarpu fluorescencinės lemputės sudaro šaltesnių tonų įvaizdį. Visgi renkantis dažus derėtų spalvą įvertinti dienos šviesoje, nes būtent joje spalva yra tokia kokia yra.

 

Jei sunku įsivaizduoti – pasitelkite technologijas

7

Yra ne viena mobili aplikacija, leidžianti panaudoti įvairias spalvas ant sienų dar prieš pradedant naudoti dažus. Tai lengvas būdas išbandyti daugelį spalvų bei atspalvių bei patikrinti jų suderinamumą su baldais.

 

Atsižvelkite į emocinį spalvų poveikį

8

Kaip žinoma tam tikros spalvos iššaukia tam tikras emocijas, todėl patartina atsižvelgti į tai, jog netektų jaustis nejaukiai savo namuose. Pavyzdžiui, žalia spalva puikiai tinka vonios kambariui, nes ji sukuria šviežumo, švaros, ramybės atmosferą.

 

Įvertinkite spalvą

9

Renkantis šviesias, beveik baltas spalvas, ypatingai svarbu žinoti jos pustonį. Pavyzdžiui, pilka gali turėti rožinės, geltonos, mėlynos ar žalios spalvos pustonį ir tai pasimato tik nudažius pilną sieną. Renkantis šviesią spalvą atsižvelkite į tamsiausią spalvą paletės eilutėje, taip tikrai matysite spalvos pustonį.

 

Būkite drąsūs

10

Įkomponuoti ryškią spalvą į interjerą – lengvas ir nebrangus būdas suteikti namams prabangos. Tai nereiškia, jog visą kambarį turėtumėte dažyti ryškia raudona spalva. Dažniausiai užtenka pasirinkti vieną sieną, kuri taptų ryškiu ir dėmesį pritraukiančiu akcentu.

Dažus rasite čia

LOGO Roner Group 300 dpi

 

Šaltinis: www.familyhandyman.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *